Když se řekne Holandsko, většina z nás si vybaví, a obzvláště již nadcházejícím předvánočním časem, který se nese ve znamení pečení vánočního cukroví, tmavé holandské kakao, jímž se tato země proslavila. Milovníci květin si mohou vybavit dechberoucí lány tulipánů, které se rozprostírají kam až oko dohlédne a potěší na duši nejednu romantickou duši. Krásu těchto scenérií ještě podporují staré dřevěné mlýny. Správný gurmán si může zase vybavit krásně křupavý a lahodný holandský řízek. Jak moc Vás ale překvapí, když vám řeknu, že země, která se jmenuje Holandsko, vlastně vůbec neexistuje?

Větrný mlýn

Jak je to možné? Holandsko je totiž jen označení pro dvě provincie, této krásné země. Dohromady se zde nachází dvanáct provincií. Nabízí se tedy další název a to Nizozemí. Toto označení už je sice trochu blíže k pravdě, ovšem pořád ještě není zcela správný, protože se jedná o historické označení, kterým se označovaly nízko položené země v tomto případě tedy Lucembursko, tuto zemi a ještě i Belgii. Abych vás dlouho nenapínala prozradím vám, že oficiálním názvem je Nizozemské království, zkráceně Nizozemsko. Když už jsme se tedy zorientovali, nic vám nebrání v tom koupit letenky Levneletenky a vyrazit!

Architektura Nizozemsko

Hlavním lákadlem je tak, jako u každé ze zemí, samozřejmě hlavní město, kterým Amsterdam. Amsterdamu se přezdívá jako Benátky severní Evropy. Je tomu tak z důvodu, že se toto město nachází na kůlech. Při jeho prohlídce tak pocítíte nevšední a zcela jedinečnou atmosféru. Navštívit musíte hlavní turistické cíle, kterými jsou především Rijksmuseum, což je impozantní budova uměleckého muzea, dům Anny Frankové, kde si můžete připomenout ne zrovna veselou, ovšem důležitou součást našich dějin, Koninklij Paleis, což je královský palác nacházející se hned v centru. Za návštěvu stojí i zdejší restaurace, kde dostanete jednou šanci poznat kulturu stravování této země.

Při návštěvě nemůžete ani opomenout ochutnávku mléčných výrobků, které jsou zde všudypřítomné a Nizozemci si na jejich výrobě nechávají opravdu záležet, protože se jedná o jedu z národních chloub. Svým blízkým můžete dovést jako suvenýr vynikající a velice kvalitní sýry, které se doslova rozpouští na jazyku. K tradičním patří hlavně Edammer a Goudse.