Velký Meder je poměrně malá obec v Podunajské nížině, kterou byste při jízdě autem přehlédli, aniž by vás něčím oslovila. Jakmile se ovšem dovtípíte, čím je pro návštěvníky zajímavá, možná zbystříte pozornost. Do velkého Mederu se sjíždí každý rok, a v zásadě v každém ročním období, stovky až tisíce rekreantů, kteří vyhledávají relaxační atmosféru termálních koupališť. Termální voda tu zásobuje několik venkovních a vnitřních bazénů a poskytuje opravdu výjimečné podmínky pro odpočinek a relax. Termální prameny v sobě spojují dvě zásadní vlastnosti – vyšší teplotu a minerální ionty, které nenajdete v běžné „kohoutkové“ vodě, a právě proto si lidé raději dopřejí zážitek z pobytu v termálním bazénu, než v „obyčejném“ plaveckém bazénu, které jsou lidem k dispozici v každém větším městě.

dívka ve vodě

V termální vodě se obvykle neplave tak, že byste tu trhali plavecké rekordy, ono to ve velmi teplé vodě ani není doporučováno, protože byste velmi brzy utrpěli přehřátím organismu (úpalem), ale bazény se využívají spíše pro masáže podvodními tryskami, anebo čistě pro pobyt pod hladinou, kde jen odpočíváte a meditujete, a samozřejmě můžete s přáteli diskutovat a užívat si tu společné chvíle.

sluneční brýle u bazénu

Obliba termálních bazénů stoupá i proto, že ulevují od stresu a přepracování, zlepšují krevní oběh a trávicí systém, podporují lymfatický a imunitní systém a samozřejmě umožňují pobyt pod vodou v kterékoli roční době. Lidé do hotelů Velkého Mederu putují i v zimních měsících, pokud zrovna neholdují lyžování a svou dovolenou si raději vybírají tímto způsobem.

V bezprostředním okolí termálních bazénů se nachází lesopark, který ještě relaxační atmosféru umocňuje, a kde se můžete procházet pod korunami stromů, případně provozovat vhodné sporty, např. jízdu na kole, na in-line bruslích, badminton, minigolf, pétanque apod.