V hodně vzdálených dobách nebylo přepravování čehokoliv právě snadné. A to proto, že bylo nabízejících se obalů skutečně jenom pomálu. A tehdejší lidi omlouvá to, že to byly teprve počátky vývoje tohoto sortimentu, a je známo, že je každý začátek těžký. A ne na vše se dá přijít hned.

lahve z plastu

Pak tu bylo ‚minulo‘, a tomu už se ledacos v tomto a nejen tomto ohledu vytýkat dalo. Protože v oněch dobách předcházejících samotové revoluci už se vědělo o celé řadě využitelných materiálů, které bylo možné použít k mnoha účelům. Jenže naše země byla dost izolována od pokrokové části světa, a tak sem mnohé nové trendy nepronikaly, a ani v tom, co jsme u nás znali, jsme se nejednou nevyznamenávali, třeba proto, že se jednoduše neplnil plán, ‚nebyli lidi‘ nebo suroviny, případně se do toho těm vlivným nechtělo.

A tak jsme ještě před pár desítkami let nejednou neměli moc na výběr ani v obalových materiálech. Prostě se to bralo tak, že lidi akceptují cokoliv a budou rádi, že mají v panujícím nedostatku aspoň něco.

ležící lahve

Ale to už se stalo minulostí. Dnes už jsme někde docela jinde, máme daleko vyšší nároky. A kdo by nedržel krok s vývojem, ten by už neuspěl. Což se týká třeba i dopravy potravin, tekutin nebo léčiv. Zatímco dříve se to ledabyle nalilo do sudů nebo láhví, případně naskládalo do nějakých kartonových krabic nebo nasypalo do pytlů, dnes už se vyžaduje něco mnohem lepšího. Což představuje právě u potravin, nápojů, farmaceutik a nerizikových tekutých chemikálií využívání dokonalých hygienických, snadno čistitelných a skladných obalů nesoucích název IBC kontejner. Protože jenom si uvědomme přednosti těchto kontejnerů! Mají pevnou a odolnou konstrukci, snadno se sestaví a složí, mají vyměnitelné díly, jsou recyklovatelné a podobně. A to je přece to, co si dnešní doba žádá. A nejen doba, ale i my, stále náročnější lidé.