Vůně čerstvě posečené trávy, sladká píseň ptáků, krása pole pestrobarevných květin. Pokud také hledáte útočiště obklopené zelení, kde najdete klid a mír, je pro vás venkovský dům ideální variantou.

Venkovský dům, jak ho zařídit

Při výběru vybavení venkovského domu má nepopiratelně určitý význam vliv osobního vkusu. Spolu s tím je však také nutné mít celkový pohled zaměřený na vylepšení vlastněné nemovitosti. V závislosti na použitém stylu a příslušenství bude prostředí domu výrazným způsobem ovlivňovat kvalitu bydlení.

Rustikální nebo moderní styl?

Rustikální styl venkovských domů upřednostňuje vybavení a kombinace s venkovským charakterem, který odrážejí tradici a prostředí. Důležitá je inspirace přírodou. Jak si se zařízením takového domu poradit? Hlavní myšlenkou je zakomponovat do vzhledu interiérů co nejvíce konstrukčních prvků, jako jsou obnažené cihly, kamenné stěny a dřevěné trámy. V obývacím i spacím prostoru je vhodné zvolit neutrální barvy připomínající kouzlo krajiny, jako je bílá, béžová nebo hnědá.

venkov

Pokud chcete venkovskému domu dát moderní nádech, který je schopny splynout s krajinou, která ho obklopuje, je v tomto případě také vhodné použít přírodní dřevo pro vybavení vnitřních prostor a pro obklady. Výsledek bude perfektní v kombinaci s velkými okny. Doporučuje se vytvořit obytný prostor se současným charakterem v rovnováze s rustikální podstatou krajiny.

Nábytek a materiály

Pokud jde o styl, klíčovým slovem je i při výběru nábytku zdokonalení interiéru. Venkovské domy jsou prostředím klidu a relaxace, teplými místy připravenými ubytovat celou rodinu. Ideální je kombinovat praktický dobový nábytek ze dřeva, se starožitnými předměty a doplňky, které se dají obstarat v obchodech a na bleším trhu. Lze se také inspirovat interiéry jiných domů a vybrané kousky nábytku si nechat vyrobit přímo zkušenou odbornou firmou, která se na repliky nábytku specializuje a má nějaké zkušenosti. V rustikálním interiéru by neměl chybět klasický velký dubový stůl a židle, kredence a příborníky a oblíbené jsou i truhly, které bezpečně uchovají například přikrývky v ložnici i v období, kdy je nemovitost neobývaná navštíví ji nepříjemný hlodavec, jako je myš. Krajina domu postaveném v objetí přírody přímo evokuje k využití přírodních materiálů. Interiér potom dotváří proutěné koše, staré kuchyňské pomůcky, ručně tkané textilie, stará zrcadla a obrazy.

venkov2

Pokud jde o materiály, absolutními protagonisty venkovských domů jsou dřevo a tepané železo. Dřevo je prvek, který nikdy nesmí chybět: od jídelního stolu po skříň v ložnici, od koupelny po knihovnu v obývacím pokoji. Výběr typu dřeva na nábytek je široký. Lze zvolit nábytek v přírodní a původní barvě, vykládaný, natřený nebo mořený. Dalším důležitým prvkem je tepané železo. Tento materiál se dokonale hodí k věšáků u vchodu, pro zavěšené lustry do velkých místnosti a také k příslušenství ke krbu.