Sklízení ovoce
Pokud patříte mezi lidi, kteří mají rádi přírodu a nejlépe se cítí venku, zkuste přivýdělek formou sklízení ovoce. Tyto brigády jsou nabízeny většinou v Jižních Čechách nebo v zahraničí, takže pokud se nebojíte vyrazit někam dál, určitě to zkuste. Můžete to pojmout jako práci spojenou s výletem, na který určitě nezapomenete. Výše výdělku se většinou odvíjí od množství nasbíraného ovoce např. přepravek.
sběr jahod.jpg
Prodavač ve stánku
Ať už v kempu nebo ve městech, určitě všude vídáte i Vy stánky s točenou zmrzlinou, trdelníky a ledovou tříští. Pokud máte rádi lidi – jděte do toho. Výdělek bývá sice trochu nižší, ale v práci Vám to neskutečně uteče. Kolemjdoucí si většinou tyto dobroty za pár korun nenechají ujít, a ještě Vás obdaří upřímným úsměvem.

Hostesky, promotéři
Zejména v létě se konají různé firemní akce, festivaly a koncerty tak proč toho nevyužít. Pokud jste komunikativní a víte, že působíte na lidi pozitivně, je tato práce vhodná právě pro Vás. Většinou Vám firma určí dress code a Vaším úkolem bude lidi informovat o nějakém produktu či plánované akci. Na prestižnějších akcích může jít o nabízení přípitku, kávy nebo jídla. Tyto brigády bývají velmi slušně finančně ohodnocené.

Výpomoc v restauraci
Většina restaurací shání v létě výpomoc ať už na plac nebo do kuchyně. Pokud máte trochu zkušeností s prací v restauraci, zkuste to, ale počítejte s tím, že se pravděpodobně dost nalítáte. Tato práce bývá většinou nejlépe placenou brigádou, záleží na Vašich schopnostech a na majiteli podniku.
šťastný číšník.jpg
Animátor v zahraničí
Pokud máte rádi zábavu a největší radost máte z toho, když můžete rozdávat smích, bude tato brigáda pro Vás to pravé. V Turecku, Řecku nebo ve Španělsku najdete celou řadu nabídek na místo animátora na letní měsíce. Podmínkou je perfektní znalost angličtiny, bez které se neobejdete. Můžete si také vybrat, zda chcete bavit dospělé nebo spíš malé dětičky. Výhodou je, že spojíte práci, s dvou měsíční dovolenou, a to za to stojí!