Ženy mají až příliš často sklon starat se o okolí a zapomínat na sebe. Postupně si najdou partnera, kterého si chtějí trochu rozmazlit. Založí společně rodinu. Malé děti samozřejmě potřebují hodně pozornosti a samy o sebe se postarat ani neumí. A tak se snadno stane, že žena vyplňuje celý svůj čas péčí o své drahé a o domácnost a nemá tak čas již na nic jiného.
Když se s takovou ženou potkáte, tak často uslyšíte, že ostatní se o domácnost starat neumí či nechtějí, a tak to zbyde na ní. Ale možná by to chtělo vzít z druhého konce. Co se stane, když z takové domácnosti žena vypadne? Může přijít náročnější nemoc. Může být třeba po nějaký čas pečovat o někoho blízkého. Bude Vaše domácnost připravená na to zvládnout nějaký čas bez Vás? Můžete to pojmout jako malý trénink a po troškách učit ostatní doma, že každý, kdo v domácnosti žije, by se měl starat o její chod.
Nepořádek v bytě
Nemusíte hned na víkend odjíždět a doufat, že se to naučí sami, ale zkuste začít po malých krůčcích. Požádejte manžela, aby vyluxoval byt. Učte děti od útlého věku drobným povinnostem. Již dvouleté dítě si po sobě umí uklidit s pomocí hračky. Když povedete děti k samostatnosti, tak to bude výhra pro Vás i pro ně. Je jisté, že na výsledky si budete muset počkat. Některé pokusy naprosto jistě dopadnou spíše pohromou. Ale časem uvidíte, že školkové dítě po sobě již hravě umí uklidit ze stolu, malý školáček dokáže připravit snídani i ustlat postel a větší děti již zvládnou v domácnosti s přehledem téměř vše. Díky tomu je navíc připravíte více než dobře na období, kdy se budou úplně osamostatňovat.
Někdy je trochu oříšek přimět partnera, který si rád zvykl na komfort, přesvědčit, že udržovat domácnost není jen povinností ženy. Potom doporučuji obrnit se trpělivostí a i tady postupovat po malých krůčcích, které náležitě oceňte. Vyzdvihněte, jak jste ráda, že Váš drahý umyl nádobí a vyvarujte se doplnit ocenění výčitkou, proč to nedělá jindy. Ta umí celou pochvalu shodit.
Žena uklízí
Když se s partnerem dohodnete, že nějakou činnost udělá on, snažte se, aby to tak opravdu bylo.  Nedělejte ji za něj, ani když si dává na čas. To totiž zcela pozbyde významu.
Postupně se snažte vytvořit domácnost, kde se budou rovnoměrně zapojovat do domácích prací všichni její členové. Budete tak mít více času na sebe a budete moci svou spokojenost předávat ostatním. Navíc budete mít jistotu, že se o sebe postarají i tehdy, když Vy nebudete z nějakého důvodu moci.