To je skutečně vynález, který se uplatní absolutně všude a ve všem. Nezaberou v domácnosti skoro žádné místo a výrobci naopak pamatovali na všechny možné velikosti, takže skutečně od nejmenších, až po poměrně dostatečně velké, že se do nich klidně vejde i nějaké oblečení. Jsou ideálním společníkem nejen v domácnosti, ale také v dílnách nebo prodejnách. Využití mají skutečně veliké a cenově ještě žádný rozpočet nezruinovaly. Jejich cena je velmi příznivá. Co je ale důležitější, že fungují na principu spojení dvou stran a pevně drží, tudíž pracující úplně stejně jako obyčejný zip neboli zdrhovadlo. Jen tento druh zapínání je tvořen trochu jinak. Buď drážky zapadnou do sebe, nebo jsou opatřeny jezdcem, který pevně obě dvě strany spojí a drží pohromadě.

sáček

Jak je využít?

  • V kuchyni – na zbytky koření, bylinky, různé posypy, pokud chceme něco donést na piknik, tak není problém vložit připravené suroviny podle velikosti do sáčků, uzavřít a dát do košíčku. Silnější sáčky lze uchovat i s produkty v mrazáku nebo chladničce.

  • V dílně – malé součástky, šroubky, matičky, případně spojovací materiál, zkrátka na všechno, co nechceme zrovna poztrácet a mít pohromadě.
  • Hobby – malé korálky, stavebnice, sponky, barvičky a další možný materiál, který můžeme snadno uzavřít do sáčku a mít tak jistotu, že se nic neztratí ani nerozsypete, samozřejmě pokud to dobře uzavřeme.

korálky

  • V obchodě – zde se sáčky se zipem hodí absolutně na všechno možné, co potřebujeme zákazníkovi předat a tím získat jistotu, že má všechno, co potřebuje mít předané v absolutním pořádku. Velikosti jsou i tak dostupné, že lze do nich dát od drobného materiálu, až po textil. Nemusíme se obávat zaslat v nich zboží poštou, jelikož sáčky jsou zároveň odolné vůči prachu, vodě a jiným okolnostem. Jen si musíme dát pozor, aby nezapůsobila na ně jiná síla, která by materiál mohla snadno protrhnout a znehodnotit obal. Takže je dobré je kvalitně zabezpečit v přepravním materiálu.