Minimalismus je směr, který vznikl v polovině dvacátého století a promítl se nejdříve do malířství a sochařství. V dnešní době se už odráží v mnoha oblastech a ovlivňuje i celkový životní styl lidí. V architektuře a designu ho charakterizují čisté linie, jednoduché tvary, funkčnost, vzdušnost a použití minima barev i materiálů. Příkladem může být, dnes tolik populární, skandinávský designe.
přeplněná skříň

Jak moc necháte vstoupit minimalismus do vašeho domova a necháte si ovlivnit i životní styl je jen na vás. Jeho benefity a pozitiva, ale poznáte hned. Minimalismus vám pomůže utřídit váš domov, nebudete zahlceni věcmi, zaměříte se na důležité a bude se vám lépe bydlet i celkově žít.
minimalistický interiér

Nemusí jít o žádné extrémy. Minimalistický domov neznamená to, že budete mít v místnosti jen postel, kuchyň a na poličce jeden hrníček. Mnohem důležitější je přístup k věcem a k sobě samému. Základem je, že ve vašem domově budou věci, které opravdu potřebujete anebo opravdu, ale opravdu chcete. Vybírejte si pro život věci, které jsou funkční a kvalitní. Uberte na kvantitě a před jakýmkoliv nákupem se rozmyslete, jestli je potřeba.

Pokud dáte minimalismu šanci, nevyhnete se jedné věci. A tou je třídění. Vytřídit můžete prakticky cokoliv. Oblečení, kosmetiku, vaší lednici a spíž. Víc času strávíte s vyklízením krabic s neaktuálními dokumenty, starými složenkami, záručními listy a podobně. Nenechte se ale odradit. Naopak pro většinu lidí je nejjednodušší začít šatníkem. Oblečení, které jste na sobě dlouho neměli. Dvě hromádky triček, co už jsou jen na domácí nošení. Malé šaty, které si už pravděpodobně nikdy na sebe nevezmete. To vše jde pryč z vašeho domova. Uvidíte, že odteď se vám ráno bude snáz oblékat a nestrávíte dlouhé minuty vybíráním, co si vezmete na sebe. Nechte si ve skříni věci, které vám opravdu sluší a cítíte se v nich pohodlně. Oblečení, které není poškozené nevyhazujte, ale věnujte ho na charitu a dejte do kontejnerů na textil.