Nuže tedy, vězte milí čtenáři, že zde opět máme co do činění s angličtinou. Co znamená slovo book, to asi ví každý, book je kniha. Ale co to první slovo? Scraap se může vyložit jako ústřižek, kousíček, úlomek, nebo dokonce i cár. Vyberte si. Ale protože je toto slůvko zde použito s knihou bude jeho výklad nejspíše jako ústřižek. A zde jej ještě upravíme, aby to bylo co nejpřesnější, bude to výstřižek. Tak tedy víme, že celé slovo nebude vystřihnout z knihy, ale kniha výstřižků.

Ukázka scrapbookingu

A co s tím? Inu, je to taková hezčí http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/139256/monika-bagarova-ukazala-sestru-je-snad-jeste-hezci.html věc než rodinné album. Kdo by neměl doma, že ano. Tedy nemáme nyní na mysli to nehezké elektronické, ale ruční, pevně vázané. A to si právě můžete udělat sami.

Práce je to hezká, pravda, s titěrnostmi, ale výsledek překvapí skoro každého, kdo si uvykl jen na počítačové prezentace.

Scrapbook nemusí být hnedle celé rodinné album. Nejprve si to jako nováčci vyzkoušejte na dvou či třech fotografiích, které pak zarámujte a dejte na stěnu. Vhodné pomůcky k této činnosti jsou například na scrapbooking http://www.prima-obchod.cz/scrapbooking-x000011. Zde možno nakoupit naprosto vše. Snad i ty nůžky na stříhání.
Scrapbooking s fotkou dítěte

Pokud jste ještě stále nepochopili oč kráčí, tak tedy o to, dávat mezi jednotlivé fotografie takové malé ozdůbky. Velmi jednoduše řečeno. Samozřejmě, že tato technika může být použita kdekoli, záleží jen na vás a vašich nápadech. Zde se fantazii meze nekladou. Může to být na nějakém oznámení, nebo na pozvánce, prostě kde chcete. Dokonce i krabičky od čehokoli se tak dají nazdobit a hned vypadají jinak.

Ale základem jsou fotografie a papírové věcičky. Takže pokud si tuto techniku chcete vyzkoušet, objednejte si potřebné náležitosti na výše zmíněném webu a uvidíte, jak překvapíte všechny ve vašem okolí. Výsledek vaší činnosti bude každému líbit.