Asi není třeba říkat, že v dnešní době trávíme stále více času na internetu. A není divu, je stále rychlejší, dostupnější a nabízí stále více a více nových možností, o kterých se nám ještě před deseti lety ani nesnilo.

Pravdou však také je, že naprostá většina internetových stránek i frází, které jsou s ním asociovány, je v angličtině. Je to samozřejmě pochopitelné, koneckonců se jedná o v současnosti nejpoužívanější jazyk, který ovládá nejvíce lidí. Ovšem to ani zdaleka neznamená, že jej ovládají všichni. Ti pak mohou mít problémy některé věci rozklíčovat.

video3

Například jednou z frází, se kterou se můžeme relativně běžně setkat, je „download video from Reddit“. Co to ale znamená? Abychom to zjistili, stačí, když si to přeložíme do češtiny. Jednoduše řečeno, předklad zní „stáhnout video z Reddit“. Reddit je jedna ze sociálních sítí, kde lidé uveřejňují své příspěvky, ale také videa.

Je však jasné, že kterýkoliv z těchto příspěvků může být kdykoliv smazán, ať už autorem nebo serverem samotným. Existují zde totiž pravidla, co je možné zveřejňovat a co není. Tabu jsou například nejrůznější rasistické příspěvky či videa zobrazující násilí, především na dětech.

video4

Samozřejmě na Redditu najdeme videa na jakékoliv téma, které nás napadne. Ovšem jakmile je smazáno, znamená to, že už se na něj nepodíváme. A to může být u některých z nich škoda. A pokud si tam i vy najdete nějaké oblíbené, na které se často díváte, je pochopitelné, že o něj nebudete chtít přijít.

A zde se právě hodí možnost stažení těchto videí. K tomu je samozřejmě potřeba speciální program, ovšem těch je na síti relativně dost, takže není problém nějaký najít. Většina z nich je navíc volně k dispozici, takže ani nebudete nic platit.

Je tedy vidět, že znalost této anglické fráze vám může pomoci. Proto je dobré, pokud si nějakým termínem nejste jisti, si jej přeložit či nechat vyložit. Tak budete mít jistotu, že o nic užitečného nepřijdete.