Jak už z názvu vyplývá, ve Spojených státech amerických je tento druh úvěru nazýván home equity loan. Hypotéka dnes je poměrně novodobou záležitostí a přišli s ní Američané. A nebylo prvotně záležitostí banky ale pojišťoven. A ještě zajímavější je fakt, že prvotním úmyslem nebylo pomoci lidem, ale právě pojišťovny doufaly, že klient si půjčí a nesplatí úvěr. V takovém případě by totiž získaly jak zastavenou nemovitost, ale samozřejmě i zároveň již splacené částky.

červená procenta

A nutno zmínit, že však podmínky těchto úvěrů nebyly ani nikterak lákavé. Bylo totiž možné získat maximálně polovinu hodnoty zastavené nemovitosti a splátky bylo možné rozložit na mnohem kratší dobu, obvykle okolo tří až pěti let. Není asi ani překvapující, že do roku 1934 měla jen desetina domácností vlastní nemovitost.

Nebankovní americká hypotéka je určena všem, kdo potřebují získat vyšší finanční obnos a mohou ručit v podobě zástavního práva k nemovitosti. Pozitivní však je, že vlastníkem nemovitosti nemusí být striktně jen žadatel o hypoteční úvěr, ale může být i kdokoli z rodiny apod. Zkrátka lze tak učinit i prostřednictvím třetí osoby. Zároveň se nemovitostí nemyslí pouze obydlená část, ale je akceptován i pozemek, chata, atd.

financování stavby

Výhody aneb proč zvolit tento finanční produkt

Prioritou je možnost použití peněz na cokoliv, ať už na investici do vlastního bydlení, rekonstrukci či modernizaci bydlení, pro pořízení automobilu, luxusní dovolené, na investici do vzdělání, vyplacení dluhů či jiných pohledávek apod.

mince v pozadí

U renomované finanční společnosti je reálná nebankovní americká hypotéka s nižší úrokovou sazbou. Potenciální je získání vysoké částky, obvykle však do 70% z hodnoty nemovitosti. Výhodou je delší doba splácení, kdy je tak reálné rozvržení měsíčních splátek na delší dobu, tj. na několik desítek let. Bez jakýchkoliv poplatků předem. Rovněž předčasné splacení je bez sankce.