Jsme lidé rozdílní a tak i naše touhy a přání povedou jiným směrem. Někdo touží po komfortním bydlení v patrové vile, někomu bude stačit malý domeček a ani nemusí být vysoký, stačí nízkopodlažní. Zatímco někdo bude stavět nebo si nechá postavit, tak druhý již bydlí v mobilheimu nebo mu celkem slušně postačí podnájem nebo ubytovna. Přesto touha něco vlastnit, je zakořeněná v každém z nás. Pokud se rozhodneme pro stavbu domečku nebo vily, tak předpokladem je, že se stáváme vlastníky něčeho, co má svoji budoucnost. Ovšem, než se k ní propracujeme, tak to může ještě chvíli trvat. Obzvláště, když jsou na cestě nesnadné překážky.

projekt

Začínáme s penězi

Začít něco budovat nejde jen tak. Všechno je třeba pěkně zvážit, promyslet a také propočítat. Pokud chceme stavbu dokončit, je třeba ji správně financovat. Tudíž mít vlastně dostatek finančních prostředků. Pokud je nemáme, tak budeme žádat o hypotéční úvěr. Ale ani zde na nás nečeká jednoduchý úkol. Na předpokládaný úvěr totiž nemusíme dosáhnout. Ačkoliv jsme si zodpovědně spočetli, že splátky nebudou problém, tak nezapadáme do nějakého celkového konceptu. Na druhou stranu není třeba se hned hroutit. Pokud něco nevyjde u banky, je možno se obrátit i jinam, například americká hypotéka bez registru poskytuje nad míru kvalitní služby svým klientům. Je vcelku možné, že zde se dohodneme dříve, než v bance.

stavba

Další rozhodnutí

Vždycky je lepší uvažovat trochu dopředu a pak se vyplatí stavět dům, který ušetří peníze na službách a energiích. Pak naše splácení bude ještě jednodušší. Takže volba energeticky úsporného domku, který bude poskytovat komfort hodný současnosti, je správnou volbou. Další rozhodnutí bude jen na nás, zdali jsme tak moc dobře schopní stavět sami, lopotit se s lopatou na staveništi a řešit různé záludnosti, o kterých samozřejmě nyní ještě nevíme. Nebo bude lepší přenechat vše odborníkům, kteří navíc nejen, že mají zkušenosti, ale ví, jaký materiál použít a nezapomenou ani na nejmenší detaily s úřady. To si již musí každý rozhodnout sám.