Když je počítač Váš pracovní nástroj

V současné době rozhodně vzniká čím dál více zaměstnání, které lze vykonávat v rámci home office. Je to výhodné z hlediska timemanagementu, protože tímto způsobem lépe skloubíte zaměstnání, rodinu, domácnost a soukromý život. Maximální výhodou potom je, že nejste vázáni na svou kancelář. Můžete klidně vyrazit do světa. Tento fenomén se stává stále více oblíbený a lidem, kteří cestují po světě a zároveň pracují, se říká digitální nomádi.
 pracovník kanceláře

Vhodné pro homeoffice

Jaké profese lze vykonávat z domu nebo v podstatě odkudkoli?
·         Grafik
·         Webdesigner
·         Administrátor sociálních sítí
·         Administrátor e-shopů
·         Copywriter
·         Kodér
·         Seo optimalista
·         Překladatel
·         Účetní
·         Webový lektor
 
Toto je samozřejmě namátkový výčet, určitě byste si vzpomněli na celou řadu dalších profesí. Samozřejmě pokud chceme pracovat z domu my, chtějí to i druzí, je tedy zřejmé, že konkurenční prostředí je opravdu značné. Najít si klientelu je to, oč tady běží.
 řešení projektu

Mít se na internetu kde nabízet

Na internetu najdeme opravdu množství různých portálů, kde můžete hledat poptávky a vkládat nabídky. Asi nejzásadnější portál pro podnikatele a to především pro ty, pro které je výrobním nástrojem notebook, je portál Na volné noze, kde se sdružují různí podnikatelé a nabízejí své služby. Jednotlivé oblasti jsou řazeny podle kategorií.
Jedním z dalších zajímavých portálů jeJá udělám. Tento portál je interaktivní. Například, pokud jste například grafik, vytvoříte nabídku „já udělám svatební oznámení“ včetně ceny. Jedná se o konkrétní nabídky cílené na okamžité potřeby klienta.
Další velmi často využívaný portál je Webtrh, který funguje už opravdu značné množství let.
Pokud se pustíte do tohoto typu podnikání, určitě byste se měli ve vlastním zájmu vzdělávat v oblasti internetového neboli on-line marketingu a osvojit si všechny jeho nástroje.
V neposlední řadě velkou výhodou je dokonalá znalost angličtiny. Co si budeme povídat, český rybníček je poněkud malý a kdo umí anglicky, má napůl vyhráno, jeho klientela vzrůstá s jeho angličtinou.