Výhody vestavěného nábytku netřeba přestavovat. Všichni jejich zastánci je totiž už dávno znají. A ti, kteří je nemají rádi, stejně nikdo nepřesvědčí o opaku. Každá z nich je naprosto odlišná. Některé jsou jen klasické šatní skříně, jiné mají osvětlení nebo dokonce každou zásuvku plně výsuvnou. Některé z těchto vymožeností jsou ale jasné zbytečnosti, které vás budou stát jen peníze navíc.muž v obleku s kravatou.jpg

Dobrou zprávou je, že levné skříně si můžete pořídit v jakémkoli provedení. Nezáleží na tom, zda chcete solitérní (volně stojící) varianty, anebo velké modely s posuvnými dveřmi. Stejně tak na trhu najdete nespočet barevných i stylových provedení a mnoho materiálů.

Co je při výběru důležité

Jako první si musíte uvědomit, co do ní chcete umístit. Bude se jednat jen o oblečení, anebo také o boty, sezónní či sportovní vybavení, nebo dokonce domácí spotřebiče? Uvědomte si, kolik místa máte k dispozici, v jakém stylu je váš interiér a jaké rozměry mají všechny předměty, které budete ukládat. Zamyslete se také nad tím, kolik oblečení a jaké věšíte na ramínka. A podle toho vybírejte.

Zbytečné doplňky?

Mnoho výrobců vám nabídne možnost doplnit vestavěnou skříň mnoha vymoženostmi. Jedná se zejména o výsuvné koše a police, kravatovníky, sklopné tyče, vestavěný botník nebo drátěné koše. Většina z těchto věcí není nutná a jejich začlenění je poměrně drahé. Důležité je proto zapřemýšlet, zda to skutečně potřebujete a v budoucnosti naplno využijete.
moderní ložnice bílá.jpg

Osvětlení jako bonus

Toto je naopak něco, co by měl mít každý a není to vůbec drahé. Zabudovat samozřejmě můžete klasická bodová světla. Pokud chcete levnější variantu, pořiďte si LED pásky a budete mít možnost nejen příjemného osvětlení, ale také můžete modelu dodat zářivé barvy. Problémem tak nebude ani umístění celé konstrukce do tmavého rohu, kde těžko uvidíte i se stropním světlem.