Ložnice je místem, které přichází při rekonstrukci na řadu až jako poslední, přeci jenom je to prostor, ve kterém pouze spíme. Netrávíme tu čas s rodinou ani přáteli, jedná se o osobní prostor, který krom nás nikdo nevidí. Sice se v ní nachází starý a dávno z módy vyšlý nábytek, ale tak nějak jste si na něj už zvykli a nevnímáte, jak žalostně celý prostor působí.

světlý nábytek

Možná si říkáte někdy, až bude víc času, peněz, zkrátka slovo někdy visí nad vaší ložnicí jako jeden velký otazník. Proč donekonečna něco odkládat, žijeme jen jednou a život je příliš krátký, abychom jenom snili a plánovali. Čas na rekonstrukci ložnice nastal právě teď!

Co bude potřeba změnit?

Porozhlédněte se po místnosti, co je potřeba změnit? Několik let stará výmalba, otlučený nábytek nebo koberec, který už má to nejlepší za sebou? A co ten lustr, ten už vyšel z módy před dvaceti lety! O posteli a úplně proleželé matraci ani nemluvě, nejenom že takový nábytek nelahodí oku, ona ani bederní páteř neskáče radostí metr do vzduchu. Není čas na hrdinství, vaše ložnice potřebuje rekonstrukci jako sůl.

Rekonstrukce za babku

moderní ložnice

Kde je psáno, že rekonstrukce ložnice musí stát stovky tisíc. Pokud patříte mezi alespoň trochu schopné domácí kutily, zvládnete spoustu práce sami. Vymalovat? No žádný problém! S trochou šikovnosti zvládnete položit i nový koberec nebo plovoucí podlahu.

Lustr v ložnici? Přežitek!

Ty tam jsou doby, kdy každou místnost zdobil honosný křišťálový lustr. Vypadal dobře, to ano, ale ve své době. Decentní světlo je do ložnice jistě vhodnější alternativou, která navíc bude i méně nákladnou záležitostí.

Dekorace? Osobité a v každém interiéru

Dekorace jsou pomyslnou třešničkou každého interiéru. Zarámované fotografie, obrazy či okrasné svíčky dokáží obyčejný prostor proměnit v neobyčejný. Jsou to přeci právě dekorace, které prozradí o obyvatelích domu nejvíce.