Není potřeba dlouze vypisovat výhody vlastní bydlení. Minimálně má člověk vlastní střechu nad hlavou a nemohou ho tím pádem jen tak vyhodit na ulici. Proto je také po obytných nemovitostech tak velká poptávka nejen u nás, ale všude v zahraničí. U nás se však koupit byty už jen tak nedají, jelikož jich je málo a stojí neuvěřitelné peníze. Dříve byly předražené byty pouze ve velkých aglomeracích jako je Praha, nicméně dnes už jsou předražené mimo vyloučených lokalit úplně všude. Hypotéky jsou navíc pro valnou část obyvatelstva prakticky zapovězené, jelikož se výrazně zhoršily podmínky, za kterých je možné je získat.

Domořadí

Bydlení v pronájmu navíc také není kdovíjak výhodné, jelikož i tady se zdražuje. Navíc tak dáváte peníze někomu cizímu, než abyste je házeli do svého majetku. Proto je lepší koupit si alespoň něco svého, kde se bydlet dá. Tím něčím může být třeba moderní mobilheim, který rozhodně není vůbec špatný. A navíc je cenově hodně zajímavou volbou.

Domovní klíče

Koupit si bydlení na kolečkách je stále pro mnoho jedinců z mnoha hledisek nepředstavitelné, nicméně spousta lidí již kvůli krizi v bydlení obrátilo. Ono se skutečně nejedná o nic hrozné, často naopak. Jistě, můžete namítat, že v mobilních domcích není moc místa. To však není ani v panelákových bytech, a přesto se vždy prodávaly jako housky na krámě. Navíc mobilní bydlení, alespoň ty nejnovější modely, jsou velmi dobře vybaveny. Nejenže disponují nábytkem a elektrospotřebiči, ale také mají i skvělé zateplení, které chrání nejen před mrazem, ale rovněž i hlukem.

Existují i verze, jež postrádají výše zmíněné charakteristiky. Ty opravdu pro celoroční bydlení určeny nejsou, ale mohou fungovat třeba jako letní rekreační chatky. Jsou mnohem levnější než nové dřevostavby a často poskytují takřka obdobný komfort. Když máte vlastní pozemek, není co řešit. Chatku stačí zaplatit a nechat si ji přivézt.