Vytvořit si na zahradě malé přístřeší nemusí být vůbec komplikované, a to ani když nejste manuálně zruční. Prostě si jen objednáte přes internet pergolu.

Střecha, co vydrží

Pomalu ale jistě nastává čas venkovního grilování, a to se neobejde bez vybudování náležitého posezení. To nemusí být tvořeno ničím extra. Pokud nechcete příliš utrácet za vysoce kvalitní zahradní nábytek, klidně můžete sáhnout po daleko levnějším nábytku z druhé ruky. Přes inzerát toho dnes najdete opravdu hodně a určitě mezi nimi budou kousky, které se vám budou zamlouvat. Samotné posezení tedy jde vyřešit poměrně snadno, levně a rychle. Ovšem, je také potřeba ho nějakým způsobem zaštítit. Přeci jen, nečekané přeháňky mohou zkazit večírek celkem rychle a střecha by mohla být velmi efektivní záchranným faktorem.

Moderní venkovní zastřešení

Úplně nejideálnějším způsobem zastřešení do parčíku nebo třeba na zahradu je klasický altán. Jedná se klasiku, která neurazí. Ovšem to je už poměrně honosná stavba, která se obvykle prodraží a zároveň zabírá docela dost místa. Nechcete-li utrácet až příliš, raději si zvolte pergolu, která je v mnoha ohledech daleko lepší.

Jedná se o rovněž o klasickou zahradní konstrukci, která se však nemůže pyšnit tak velkou honosností jako altány. To ale vůbec nevadí. Často je tomu naopak. Vybrat si můžete jak zastřešení, které je samostatné, tak i pergolu u domu. Rozdíly mezi oběma druhy konstrukcí jsou zjevné již z jejich krátkého popisu. Zatímco první typy mohou fungovat zcela samostatně kdekoliv na území zahrady nebo dvorku, druhé modely jsou designované tak, aby byly drženy stěnou domu. Ideální k zastřešení třeba venkovní terasy.

Základní pergola

Jaký materiál?

I když se zdá jasné, že zahradní konstrukce se vyrábějí primárně ze dřeva, není to pravda. Naopak, přírodní materiál je v tomto odvětví docela na ústupu a zákazníci se začínají stále více zajímat o pergoly z hliníku, respektive z umělé hmoty. Ty sice postrádají kouzlo dřevěných modelů, ale na druhou stranu jsou nekonečně odolnější, díky čemuž není nutné se o ně v následujících měsících a letech vůbec starat.