Průzračně čistá bazénová voda

Jak jistě dobře víte, s pořízením bazénu nesouvisí pouze vodní radovánky, ale také starost o bazénovou vodu a o celé bazénové zařízení vůbec. Údržba bazénové vody nemusí být nic složitého, pokud je prováděna pravidelně a za použití kvalitních a spolehlivých přípravků. Základem péče o bazénovou vodu je chlor. Nejčastěji jsou k úpravě bazénové vody používány chlorové tablety, jde asi o nejspolehlivější způsob dezinfekce bazénové vody. K tabletám je ovšem dobré si vždy pořídit také dávkovač či plovák, díky nim se účinná látka z přípravku dostane do celého obsahu bazénu a Vy si tak můžete být jisti, že je o bazénovou vodu dobře postaráno.

vyčištěný bazén

Ovšem jelikož chlorové tablety jsou tak zvaně jednosložkové přípravky, což znamená, že obsahují pouze chlor a nic jiného, je nutné spolu s nimi používat i další přípravky bazénové chemie, aby o Váš bazén bylo dobře postaráno. Dalším důležitým faktorem, který ovlivňuje kvalitu vody v bazénu je PH vody, které je nutné udržovat ve správné výšce a to za pomocí přípravků PH plus či PH mínus. Dále se může stát, že budete mít bazén napuštěný tvrdou vodou a budete tak potřebovat tak zvaný změkčovač. Preventivně byste měli používat také tak zvaný algicid, což je přípravek proti řasám.

plavecký bazén

Pokud si chcete ulehčit práci s údržbou bazénové vody a nechce se Vám pořizovat všechny tyto přípravky, je možné si dnes pořídit multifunkční chlorové tablety 3v1 nebo 5v1, které už obsahují i další přípravky a pomohou Vám nejen s dostatečným obsahem chloru v bazénové vodě, ale také se srovnáváním PH vody, změkčením vody či dokonce s prevencí proti řasám a hlavně dokonale rozjasní vodu. V naší široké nabídce najdete nejen všechnu chlorovou chemii, ale také chemii na bázi kyslíku či bromovou chemii a také velký výběr bazénového příslušenství. Vyberte si všechno, co potřebujete a užívejte si vodních radovánek bez jakýchkoliv starostí s bazénovou vodou.