Dočasná péče
Tak jako se poslední dobou rozmáhá tzv. sdílení věcí, existuje něco podobného i ohledně živých zvířat. Ale ne tak docela. Cílem totiž není aby pejsek neustále měnil majitele, ale aby měl zajištěnou péči, než se najde páníček natrvalo. Pokud si chcete pořídit psa, ale obáváte se následujícího závazku v podobě péče o psa na několik dalších let, je tady řešení! Jednou z možností je zapojit se do nějakého projektu, který se nazývá dočasná péče a stát se dočaskářem. Tedy zároveň pomoci někomu, kdo to v tu chvíli nejvíce potřebuje a současně si vyzkoušet, jaké to je mít doma pejska a zažít vše, co péče o tohoto domácího mazlíčka obnáší. Existuje více spolků, které oslovují potenciální zájemce o dočasnou péči – stačí jen chvíli hledat na internetu a pak si vybrat, které organizaci a kterému pejskovi byste rádi takto pomohli.
pes u nohou
Dobrovolník
Pokud byste rádi pomohli při výchově budoucích asistenčních psů a zároveň nasbírali cenné zkušenosti v oblasti výchovy psů, nabízí se možnost stát se dobrovolníkem a předvychovat budoucího asistenčního/vodicího psa. Vyžaduje to ale nějakou disciplínu a dodržování daných pravidel. Čas, který vložíte do předvýchovy takového pejska Vás ale může hřát na duši, vždyť ze psa potom vyroste nedocenitelný pomocník pro často těžce nemocného člověka. A podílet se na něčem tak záslužném, to je jistě skvělý pocit!
Hlídání, venčení pejsků
Pokud Vám předchozí dvě alternativy k dočasnému pejskaření připadaly i tak časově náročné, je tu ještě jedna možnost – stát se aktivním venčitelem psů a nabízet tak své služby lidem, kteří z časových nebo jiných důvodů nemohou zajistit dostatečné vyvenčení svého psího miláčka a nebo odjíždějí někam, kam psi nemohou a využijí Vaší služby hlídání psů! Určitě i každý útulek uvítá, když budete pravidelně docházet a pomáhat s venčením pejsků.
láska k psovi
Pokud toužíte po psovi, ale nejste si jistí, zda péči o něj zvládnete, využijte některé z náhradních možností a staňte se pejskařem na zkoušku. Poté se můžete rozhodnout, zda to je to pravé pro Vás a časem můžete svoji zálibu posunout někam dál a pořídit si psa vlastního.