O přírodních prostředcích

Stále častěji je zmiňováno téma udržitelnosti. Bude sice ještě dlouho trvat, než se toto téma vyřeší napříč zeměmi po celé zeměkouli, ale zlepšení je už vidět.

A využití darů přírody bez ničení životního prostředí je věc i jednotlivců. Můžeme tak znovu získávat znalosti našich předků, kteří dokázali z přírody například pro své zdraví, využít celo škálu rostlin, na které jsme pozapomněli.

mor

Tyto přírodní prostředky si můžeme jednoduše rozdělit na dvě skupiny:

• dostupné v našich končinách

• dostupné v teplých oblastech s možností si takové produkty obstarat

O první skupině máme stále větší povědomí. Víme proč si na jaře z mladých kopřiv udělat očistnou kúru, čím si spláchnout vlasy, aby se nemastily, nebo proč si udělat při nachlazení lipový čaj s medem. Dokonce už mnoho lidí místo hrstí chemických přípravku z lékárny, upřednostňuje sáhnout po výrobcích z rostlin, které už jsou v nabídce v dobrých lékárnách.

mor1

V druhé skupině je mnoho rostlin, které už jsme začali poznávat a mnoho dalších teprve čeká na objevení a využití. Protože jde o produkty, které k nám většinou putují z dalekých krajů, je mnohem jistější, pokud se zajímáte, kde a jakým způsobem byly tyto přírodní potravinové doplňky zpracované. Vždy je jistější se poohlédnou po produktu, který je garantovaný v bio kvalitě a nabízí jej osvědčený prodejce s dobrými recenzemi.

Co využijeme z moringy, která si teprve hledá mimo svou domovinu své konzumenty

Moringu olejodárnou lze považovat za superpotravinu. Obsahuje mnoho, pro lidský organismus, užitečných a prospěšných látek.

Jmenovat můžeme například mangan, který podporuje zdravé klouby a funkčnost pohybového aparátu. Moringa olejodárná obsahuje také bór, pomocník při léčbě osteoporózy, velké množství esenciálních aminokyselin, které jsou důležité pro stavbu bílkovin a velké množství antioxidantů, které se hodí pro boj s volnými radikály a pro posílení imunitního systému. Moringa olejodárná je také zdrojem mnoha vitamínů.